Μετά την γνωστοποίηση – δημοσιοποίηση του γεγονότος ότι και το δεύτερο δείγμα του ποδοσφαιριστή του Αστέρα Τρίπολης, Χρήστου Λισγάρα, βρέθηκε θετικό, η διοίκηση της ομάδας προχώρησε σε επίσημη ανακοίνωση γνωστοποιώντας τη δική της θέση για το γεγονός. Αναλυτικότερα λοιπόν το περιεχόμενα της ανακοίνωσης αναφέρει χαρακτηριστικά τα εξής:
«Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ μετά και την εξέταση του δεύτερου δείγματος του ποδοσφαιριστή μας Χρήστου Λισγάρα γνωρίζει τα εξής:
Όταν προέκυψε το υπόψη ζήτημα εκλήθη ο ποδοσφαιριστής προκειμένου να εξηγήσει τι ακριβώς συνέβη, παρουσία του ιατρικού επιτελείου της ομάδας. Ο ποδοσφαιριστής ισχυρίστηκε ότι έλαβε συγκεκριμένο συμπλήρωμα διατροφής στο οποίο δεν αναγράφεται ΚΑΜΜΙΑ απολύτως απαγορευμένη ουσία, πολύ δε περισσότερο η συγκεκριμένη που του ανιχνεύθηκε. Μετά από αυτά θα αναμένουμε την ολοκλήρωση της πειθαρχικής διαδικασίας προκειμένου να προβούμε στις ενέργειες εκείνες που θα κρίνουμε επιβεβλημένες.».
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.