Εξιχνιάστηκε, ύστερα από εμπεριστατωμένη έρευνα του Αστυνομικού Τμήματος Βραχατίου, μία (1) περίπτωση ληστείας σε βάρος ηλικιωμένης ημεδαπής, που είχε γίνει προχθές (6.7.2016), σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου- Βόχας Κορινθίας.
Για την υπόθεση αυτή, κατηγορείται ένας (1) 33χρονος αλλοδαπός, υπήκοος Αλβανίας, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία, για ληστεία, η οποία περιλαμβάνει και άγνωστους συνεργούς.
Ειδικότερα, στο πλαίσιο της αστυνομικής διερεύνησης προέκυψε ότι ο 33χρονος, μαζί με άγνωστους συνεργούς, προχθές (6.7.2016) το βράδυ, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου- Βόχας Κορινθίας, αφού μπήκαν σε οικία ηλικιωμένης ημεδαπής, με τη χρήση σωματικής βίας και την απειλή μαχαιριού, την ακινητοποίησαν και αφαίρεσαν χρήματα, ενώ στη συνέχεια τράπηκαν σε φυγή.
Η σχηματισθείσα δικογραφία θα υποβληθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Κορίνθου.
Η αστυνομική έρευνα και το προανακριτικό έργο, συνεχίζεται από το Αστυνομικό Τμήμα Βραχατίου, για την ταυτοποίηση των συνεργών του, καθώς και για την εξακρίβωση της τυχόν συμμετοχής τους στη διάπραξη παρόμοιων αδικημάτων.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.