Το 10ο ετήσιο αντάμωμα των συλλόγων του Δήμου Πύλου-Νέστορος, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 30 Ιουνίου 2019, στις 12:00 μ.μ., στην περιοχή Κεφαλόβρυσο της Χώρας.
Στην εκδήλωση, η οποία τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Πύλου-Νέστορος, με συνδιοργανωτές τους συλλόγους του Δήμου, θα παρουσιαστούν ελληνικοί παραδοσιακοί χοροί από τους συλλόγους της περιοχής, ενώ οι καλεσμένοι θα μπορούν να κεραστούν τοπικά παραδοσιακά εδέσματα.
Το πρόγραμμα θα συνοδεύει ζωντανή ορχήστρα.
Την σκυτάλη του συντονισμού παίρνει φέτος ο Λαογραφικός Σύλλογος Χώρας.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.