Ο Παναρκαδικός κέρδισε με 4-0 τον Βύζαντα Μεγάρων και επέστρεψε στις νίκες με τα γκολ των Χατζόπουλου (2), Κώτσιρα και Σαλαπάτα.
Ο Παναρκαδικός μόλις στο 7’ λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώτσιρα, ο Χατζόπουλος έπιασε τη κεφαλιά και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τον Παναρκαδικό να απειλεί με στημένες φάσεις αλλά και με σουτ εκτός περιοχής. Η ομάδα του Βύζαντα να προσπάθησε να ισοφαρίσει χωρίς αποτέλεσμα.
Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Παναρκαδικό να πιέζει και στο 72’ ο Χατζόπουλος έπιασε κεφαλιά κάνοντας το 2-0. Στο 80’ μετά από ατομική ενέργεια του Κώτσιρα το τριφύλλι πέτυχε τρίτο γκολ. Και στο 83’ ο Σαλαπάτας με σουτ μέσα από την περιοχή, διαμορφώνοντας το 4-0. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Τρίπολης μπαίνει ξανά σε θέση οδηγού στο Πρωτάθλημα.
Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Άσσεν, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Σταθουλόπουλος, Μηλιώτης (Σαλαπάτας), Δήμος (Κυριακόπουλος), Γαρυφαλλόπουλος (Τσόφλιος), Καδάς, Κώτσιρας.
Βύζας: Καρνέζης, Αλεβίζος (Παιδάκης), Τσονκόφ, Μπαντούνας, Βαρδακώστας, Δημακάκος, Λιούρας, Μιχαλόπουλος, Κλωνάρης (Τσακώνης), Μαζιώτης, Βλάχος.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.