Έληξε η αγωνία των υπολειπόμενων 131 δικαιούχων των απαλλοτριώσεων του οδικού άξονα Ρωμανός – Γαργαλιάνοι, μετά την υπογραφή από τον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ. Πέτρο Τατούλη της απόφασης παρακατάθεσης των αποζημιώσεων στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων, ύψους 3,5 εκατομμυρίων ευρώ.
Ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου σε δηλώσεις του σε δημοσιογράφους ανέφερε ότι «μετά τις επίμονες, διαρκείς και συντονισμένες ενέργειές μας πετύχαμε να δώσουμε λύση σε ένα σημαντικό πρόβλημα, εξασφαλίζοντας την καταβολή των σχετικών αποζημιώσεων».
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.