O Βασίλης Καββαδάς παραχωρήθηκε δανεικός στον Αρκαδικό από τον Ολυμπιακό για το υπόλοιπο της σεζόν.
Ο Βασίλης Καββαδάς θα ολοκληρώσει τη σεζόν στον νεοφώτιστο Αρκαδικό ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, όπως ενημέρωσε ο εκπρόσωπος του Έλληνα σέντερ.
Από το ξεκίνημα του καλοκαιριού είχε υπάρξει έντονη φημολογία ότι ο Καββαδάς δεν βρισκόταν στα πλάνα του τεχνικού τιμ του Ολυμπιακού ωστόσο δεν είχε ξεκαθαρίσει αν θα λυνόταν το συμβόλαιό του ή θα δινόταν δανεικός για να πάρει με την σειρά του χρόνο συμμετοχής.
Η περίπτωσή του απασχόλησε τον Άρη, τον Κολοσσό και την Κηφισιά ωστόσο ο 24χρονος σέντερ θα ενισχύσει εν τέλει τον Αρκαδικό, στην προσπάθεια των νεοφώτιστων να σώσουν την κατηγορία μετά από το αρχικό 0-3 στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.