Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, στο ειδυλλιακό περιβάλλον της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Αραχαμιτών, θα πραγματοποιηθεί θρησκευτικό και παραδοσιακό πανηγύρι.
Παραμονή Μεταμορφώσεως, 5 Αυγούστου, μετά τον Εσπερινό, υπό τους ήχους του Πετρή Κωνσταντίνου με το κλαρίνο και τις φωνές της Μάγδας Κούμπουλα και Σωτήρη Κούνα, θα έχετε την ευκαιρία να διασκεδάσετε, να απολαύσετε την κρύα μπύρα και τη ζεστή γουρνοπούλα.
Συνεχίζεται ανήμερα στις 6 Αυγούστου, μετά τη Θεία Λειτουργία, κάτω απ’ τον ίσκιο των πλατανιών.
Και στις 7 Αυγούστου όλοι μαζί, μια μεγάλη παρέα ψήνοντας αραποσίτια, θα γιορτάσετε τη Γιορτή Αραποσιτιού.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.