Τη Πέμπτη 29 Μαρτίου και ώρα 7 μ.μ. θα παρευρεθεί στο χώρο του βιβιλοπωλείου ΚΟΡΚΟΛΗΣ, στον Πύργο, ο διακεκριμένος αστροφυσικός – συγγραφέας Διονύσης Π. Σιμόπουλος.
Με αφορμή αυτό, οι Εκδόσεις Μεταίχμιο και το βιβλιοπωλείο ΚΟΡΚΟΛΗΣ σας προσκαλούν στη παρουσίαση του νέου του βιβλίου με τίτλο “Είμαστε Αστρόσκονη : Σύμπαν, μια ιστορία χωρίς τέλος”.
Για το βιβλίο θα μιλήσουν ο φυσικό Ηλίας Καλογήρου, υπεύθυνος του Εργαστηριακού Κέντρου Φυσικών Επιστημών Νομού Ηλείας και ο φιλόλογος – δημοσιογράφος Παναγιώτης Φωτεινόπουλος.
Ο διακεκριμένος αστροφυσικός Διονύσης Π. Σιμόπουλος θα μιλήσει για το αέναο ταξίδι της ύλης που απαρτίζει το σύμπαν.
Στο τέλος της παρουσίασης θα συνομιλήσει με το αναγνωστικό κοινό και θα υπογράψει αντίτυπα του βιβλίου του.
{gallery}afises-pyrgos{/gallery}
Το βιβλίο του Διονύση Π. Σιμόπουλου “Είμαστε Αστρόσκονη : Σύμπαν, μια ιστορία χωρίς τέλος” κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Μεταιίχμιο.
Σχετικά άρθρα
Διονύσης Σιμόπουλος: “Όλα όσα έκανα ή κατάφερα να κάνω στη μέχρι τώρα ζωή μου με βρήκαν στον δρόμο”