«Έγκριση καθορισμού θέσης και τοποθέτησης ιστού σημαίας στην πλατεία Άρεως στην Τρίπολη»
Στις 10η Σεπτεμβρίου 2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του παλαιού Δημαρχείου Τρίπολης, (Εθνικής Αντίστασης 43), σε κατεπείγουσα συνεδρίαση, του Συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Τρίπολης θα συζητηθεί η αλλαγή της θέσεως του ιστού για έπαρση και υποστολή της ελληνικής σημαίας από την πλατιά Αγίου Βασιλείου στην Πλατεία Άρεως ως ένδειξη σεβασμού και τιμής στο πρόσωπο του οπλαρχηγού Θεόδωρου Κολοκοτρώνη.
mytripoli.gr