Τέθηκε το χρονοδιάγραμμα για την έναρξη τοποθέτησης βηματοδοτών στο Νοσοκομείο Καλαμάτας.
ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Χθες με τη συμμετοχή του Δ/ντή της Καρδιολογικής Κλινικής Γεωργίου Κουδούνη και των εξαίρετων επιμελητών-επεμβατικών καρδιολόγων Περικλή Κλουφέτου και Νικόλαου Λιονάκη θέσαμε το χρονοδιάγραμμα για την έναρξη τοποθέτησης βηματοδοτών στο Νοσοκομείο Καλαμάτας. Οι διαδικασίες κυλούν ικανοποιητικά και τους επόμενους μήνες ολοκληρώνεται η εκπαίδευση. Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα από το ερχόμενο καλοκαίρι ξεκινάμε κανονικά. Θυμίζω ότι ένα σημαντικό ποσοστό των μηνιαίων διακομιδών για τα Νοσοκομεία της Πρωτεύουσας οφείλονται καθαρά σ’ αυτό το λόγο.
ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΌΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ-ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ
ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ ΧΑΜΕΝΗ!!!!