Η Φιλαρμονική του Δήμου Τρίπολης παρουσιάζει την βραδιά έντεχνης ελληνικής μουσικής με τίτλο “Απόψε τραγουδάμε…” την Δευτέρα 29 Ιουλίου 2024 και ώρα 21:00.
Η συναυλία εντάσσεται στις παράλληλες πολιτιστικές δράσεις του 10ου Παγκόσμιου Συνεδρίου των Αρκάδων και θα παρουσιαστεί στην Πλατεία Πετρινού με τους μουσικούς της Φιλαρμονικής του Δήμου Τρίπολης να αποδίδουν δημιουργίες του ελληνικού ρεπερτορίου και με ερμηνευτές τους Γιώργο Αργυρόπουλο, Παναγιώτη Παπαντωνίου και Κωνσταντίνα Τσούκαλη.
Στο πιάνο, την διασκευή, την ενορχήστρωση και διδασκαλία των έργων ο Μαέστρος της Φιλαρμονικής Σωτήρης Κωστούρος
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.