Στα βήματα του χρόνου θα κινηθεί το χορευτικό συγκρότημα του Δήμου Νότιας Κυνουρίας προωθώντας την δημοτική μουσική και συμβάλλοντας στην διατήρηση της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.
Με την καθοδήγηση της δασκάλας τους Χριστίνας Μάνου τα τμήματα του χορευτικού μας συγκροτήματος υπό τον ήχο του λαούτου, του κλαρίνου, του βιολιού και των κρουστών θα συνδέσουν τους χορούς και τη μουσική με τη σημερινή πραγματικότητα.
Σας περιμένουμε σήμερα, 24/07 στις 21.00, στον εξωτερικό χώρο της Φάμπρικας Πολιτισμού στο Λεωνίδιο.
Διδασκαλία: Μάνου Χριστίνα
Καραχάλιος Μιχάλης: Λαούτο
Αγγελόπουλος Γιώργος: Τραγούδι, κλαρίνο
Δανιάς Μιχάλης: Βιολί
Ζευγίτης Γιάννης: Κρουστά
Η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας,
Πολιτισμού και Αθλητισμού
Κεμερλή Ειρήνη