Ο προπονητής της ομάδας του Αρκαδικού, Γιάννης Διαμαντάκος, έκανε την παρακάτω δήλωση ενόψει της αναμέτρησης με τους Μαχητές Δόξας Πευκών.
“Μας περιμένει ένα κομβικής σημασίας παιχνίδι απ’ όλες τις απόψεις. Ο αντίπαλός μας έρχεται από μια μεγάλη νίκη και πρόκειται για ένα αξιόμαχο και ικανότατο σύνολο. Εκτός από την βαθμολογική αναγκαιότητα της νίκης, όλοι μας και κυρίως οι αθλητές μας, είναι αποφασισμένοι για τη νίκη. Αυτή θα αποτελέσει το εφαλτήριο για αποτελέσματα αντάξια της ιστορίας του συλλόγου μας και θα απαλύνει την πικρή γεύση που άφησαν τα πρόσφατα αποτελέσματα και κυρίως αυτό της προηγούμενης αγωνιστικής. Σε αυτή τη μεγάλη προσπάθεια θέλουμε τους φίλους της ομάδας αρωγούς, με το γνώριμο αλλά μοναδικό τρόπο που στηρίζουν τους παίκτες μας, έτσι ώστε στο τέλος του παιχνιδιού να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί τη νίκη”.